Методична нарада
Сучасні діти, представники покоління Альфа, є мобільними та багатофункціональними учнями, які щоденно опрацьовують надзвичайно великий обсяг інформації. Щодня вони опрацьовують рекордну кількість інформації, розв'язують завдання, отримуючи інформацію з різних джерел, зокрема з Google. Готовність прийняти правила вони виявляють лише в тому випадку, якщо вважають це цікавим та зрозумілим, і якщо вони розуміють, на що це спрямовано.
Для педагогів справжнім викликом є встигнути за новими теоріями та практиками. У Концепції НУШ передбачено зміни в підходах до оцінювання навчальних результатів. Одним з таких підходів є формувальне оцінювання, що дозволяє оцінювати не лише результати, але й процес навчання та здобуття обов'язкових компетентностей учнів.
Питання щодо впровадження формувального оцінювання наразі не обмежується вибором "бути чи не бути", а скоріше полягає у визначенні "як саме?". Сучасні цифрові інструменти можуть значно полегшити завдання вчителю в цьому плані, надаючи різноманітні можливості для створення мобільних онлайн опитувань, презентацій, вікторин, тестів, дидактичних ігор, конструкторів інтерактивних уроків та інших інструментів.
На методичній нараді ліцею № 25 педагоги ознайомили присутніх зі складнощами практичного застосування формувального оцінювання. Своїм досвідом ділилися вчителі Ілларіонова К.А., Безрук К.О., Скиба І.М. Вчителі дійшли висновку, що формувальне оцінювання для учнів – це можливість для оцінювання процесу навчання, а для педагога – це шанс бути поруч з учнем і допомагати йому досягти успіху.
Навчання в умовах війни є важким завданням для українських вчителів: дистанційна форма навчання, перевірка робіт учнів, надолуження освітніх втрат… Іноді вчителям доводиться проводити безсонні ночі, готуючись до уроків або перевіряючи контрольні роботи. У цей важкий час вчителі виступають як опора та підтримка для молодого покоління, відважно працюючи над створенням світлого майбутнього для наших дітей, навчаючи їх добру та спонукаючи до світопізнання. Але щоб боротися, потрібно і самим бути життєстійкими. Про ідеї та техніки для врівноваження, наповнення та відновлення дізнавалися педагоги з досвіду учасників тренінгу «Профілактика професійного вигорання» у місті Київ - Лазаревої Т.В. і Посохової О.В.
На всіх нас вплинуло хвилювання і стрес, тож варто шукати внутрішню наснагу, щоб надійно тримати освітній стрій.